F4 – FINÁLE – nájezdy – konečné druhé místo

V sobotním (8.6.2024) vyvrcholení mužské domácí nejvyšší soutěže se muži SKS střetli s místním mužstvem TJ Litice Plzeň. V nepříliš líbivém finále dominovala na obou stranách obrana. Pakliže uplynulá sezóna z pohledu SKS směřovala a rozvíjela po dlouhou dobu v rozvoji všech herních činností, pak finále bylo ve znamení velkého útlumu naší ofenzivní části a to především v práci útoku a útočníků (až na výjimku M. Plachého). Bohužel jsme nebyli dostatečně agresivní, rychlí, dynamický a to jak při prvotní defenzivě činěné útočníky, tak ve výstavbě hry v ofenzivní čtvrtině a kruhu soupeře. Bylo to z naší strany jeden z nejhorší ofenzivních výkonů za několik sezón. Rovněž ani záložní řada si ofenzivní činnosti tzv. nevybrala svůj den, ale to prostě k hokeji patří a ne vždy se daří tak, tak jak bychom si přáli.

Bohužel tento pokles výkonnosti započal již po skončení základní části soutěže.  Jaká je příčina?  Těch důvodů je několik. Jednak jsme začali nutně dříve kvůli březen-duben  účasti na TROPHYI, a dále po základní části se průběžně dva víkendy nehrálo, tedy udržet mužstvo v herní praxi a přípravě na finále bylo obtížné a bylo to dlouhé.

Dále jedním z klíčových faktorů nepovedeného zápasu v ofenzivní části byla konstelace-složení našich jinak výborných/výtečných, ale zdravotně stižených hráčů, kteří pro zdravotní komplikace, po rekonvalescenci, či z jiných objektivních příčin neměli dostatečné – optimální fyzické nastavení a z toho pramenící herní pohodu.

Názory, že hráči nebyli v optimálním psychickém nastavení ve finále, s tím se neztotožňuji. Data a záznam zápasu však hovoří právě o těch potížích ve stručnosti uvedených výše. Následné nájezdy, to je spíše loterie o štěstí. Asi z naší strany rozhodlo neproměnění našeho prvního nájezdu. To se však stává, to je hokej, ale není možné neproměnit žádný nájezd.

SK SLAVIA PRAHA -TJ LITICE PLZEŇ 0:0, po nájezdech 0:1

Sestava:

Bogár/G, Hanus, Dubina/C, Vaňko, Lehovec, Zgraja, Capouch, Brzák, Bodnár, Šmíd, Toms F., Plachý, Svatoň, Babický, Zuna, Vacek

II. semifinále 25.5.2024

SK SLAVIA PRAHA – HC Hostivař 3:3

Góly: Zuna, Toms F., Šmíd

Sestava:

Bogár/G, Hanus, Dubina/C, Vaňko, Jelínek M., Lehovec, Zgraja, Capouch, Brzák, Bodnár, Šmíd, Toms F., Plachý, Svatoň, Zuna, Vacek

Poděkování všem, kteří pro mužstvo pracovali během celé sezóny.

Rovněž děkujeme všem fanouškům SKS, kteří vážili cestu do Plzně na finálový den,

Pěkné prázdniny.

Za realizační tým Ludvík

Start a Conversation