Velká radost na Zeleném pruhu

V neděli naši mladší žáci rozdávali radost nejen sobě, ale i svým příznivcům (rodičům) a také svému trenérovi. Ve Slavii jsem od podzimu roku 2013. Nevzpomínám si, kdy by naše děti podaly svým výkonem po oba zápasy takovou to radost svojí předvedenou hrou.

V neděli se opět odehrálo dvojkolo (7.-8.) soutěže mladších žáků. Děti předvedly velmi solidní kombinační hokej plný své vlastní kreativity. Samozřejmě, že našim hráčům ještě chybí tvrdost úderové techniky, ale způsob jakým se sami organizovali při zápase zaslouží velkou pochvalu. Naše výchova je zaměřena na rozvoj samostaného myšlení a správného vyhodnocení herní situace. Tedy trenér by neměl dirigovat hráče jak na špagátku (pak nehrají děti, ale trenér), ale může děti určitým způsobem usměrňovat s tím, že odpověď musí děti najít samy. V neděli se tak u našich dětí projevila radost ze hry ke které se přidalo i odhodlání sportovně zápolit (není to u našich dětí pravidlem). Nehrajeme na výsledky a nestresujeme děti. Jsem si vědom, že jsme stále teprve na začátku, ale všem trenérům tedy Fandovi Stránskému, Petrovi Linhartovi a Fandovi Rozhonovi to udělalo velkou radost. Věřím, že i Idě Pluchové, která se v minulých letech aktivně a záslužně věnovala výchově předešlých a těchto hráčů a jenž viděla kluky v neděli hrát (čekala s našima holkama na zápas mladších žákyň) se výkon našich hráčů líbil.

Potěšující faktem bylo věkové složení, kdy nastoupilo 7 hráčů, kteří by jinak mohli hrát ještě za přípravku, tedy kategorii U11. Přesto tato skutečnost nebránila našim dětem hrát vyrovnanou partii s daleko starším výběrem družstva Bohemians.

Opět jsme mohli střídat celé pětky.

Tedy složení jedné pětky: 1) Martin Jelínek, 2)Jakub Martinec, 3) Ondřej Dvořáček, 4) Štěpán Šmíd, 5) Marek Mušinský.

Další pětka hrála ve složení: 1) Michaela Soldátová, 2) Filip Haken, 3) Josef Toms /C, Martin Plachý, Tomáš Haken.

Brankářem na tomto dvojzápase byl dobře chytající Aleš Větrovský. Kapitánem pro tento dvojzápase byl Josef Toms.

 

HC Praga 1946 – SK Slavia Praha 1:5 (1:1) 1x Ondřej Dvořáček, 2 x Tomáš Haken, 1 x Martin Plachý, 1 x Josef Toms

SK Slavia Praha – Bohemias 3:6 (1:1) 1 x Marek Mušinský, 1 x Martin Plachý, 1 x Josef Toms

 

Ze zápasů byli omluveni tyto hráči:

1) Matyáš Boháček, 2) Michael Petschat, 3) Jan Vitošek

 

S pozdravem

Ludvík

 

Start a Conversation