U15-starší žáci, 5. kolo a 3 x zápas nadstavby

Již v prvním víkendu po svátcích se starší žáci se sešli na dohrávce poslední kolo základní části tentokráte na domácí půdě v hale SK Slavia Praha v Edenu. V dohrávce poslední kola základní části se naši mladí borci utkali se svými vrstevníky z Meteoru České Budějovice. Následně odpoledne pak odehráli své první utkání nadstavby s mužstvem TJ Litice Plzeň A. Samozřejmě pozitivem byla skutečnost, že jsem prostřídali se stejným podílem hry všichni kluci z kádru starších žáků. Do zápasu nadstavby proti Liticím nastoupilo opět protočený kádr hráčů.

Ondřej Dvořáček při střelbě proti Liticím. Filip Haken při zapojení do útoku – pochvala

Ke hře je třeba uvést, že hráčů SKS vyloženě sedí rychlý povrch jako byl v Kadani či nyní na Slavii, oproti pomalému povrchu jako např. na Chodově. Zatímco na rychlém povrchu hráči mohou hrát spontánněji a využívat svojí techniku a rychlost, tak na pomalém povrchu je nutné určitá příprava akce, kdy jsou zvýhodněni mužstva praktikující defenzivní pojetí hry. Vzhledem k tomu, že  nemáme možnost trénovat kontinuálně v hale po celou zimu (zatím byl 3x trénink), je třeba k rozvinutí útok trpělivosti (s ohledem na věk jej kluci nemají) v určitých šablonách, a proto se velmi  nadřeme na vstřelení gólu. Hra pak je plně individuální, což opětovně na pomalém povrchu činí hru ještě pomalejší. Tím, že se následně vytrácí kolektivního pojetí, je o to víc nutné více na hřišti spolupracovat, tedy nehrát příliš individuálně.

Marek Mušinský, v pozadí Pepa Toms, Matěj Šplíchal a Aleš Větrovský
kapitán Pepa

5.kolo základní části SKS- Meteor 4:2

sestava: Větrovský, Jelínek, Šplíchal, Remiš, Haken F., Haken T., Toms/C, Plachý, Kindl, Tichončik, Petschat

Zvláště naše benjamínky mužstva Remiše, Šmíde, Mušinského (všichni ročník 2006) je nutné pochválit. Pakliže budou mít poctivý v přístupu jako doposud budou z nich výrazné hokejové osobnosti SKS.

Péťa Kindl (za poslední rok udělal velký výkonnostní vzestup)
Dan Tichončik s Tomášem Hakenem

1.kolo nadstavby  SKS – TJ Plzeň Litice A     8:3

– zatím nejlepší výkon v aktuální halové sezóně- rychlý, útočný hokej, dobrá výstavba útoku, roztažení a důrazné zakončení.

sestava: Větrovský, Šplíchal, Jelínek, Haken F, Toms/C, Mušinský, Dvořáček, Plachý, Vitošek, Šmíd

sprinter Martin Plachý
Ondřej Dvořáček
ještě jednou – celá fotka

2. kolo nadstavby SKS-Rakovník 2:3

– proti defenzivnímu soupeři jsem hráli příliš individuálně, nicméně je nutné proměňovat šance, s čím máme nyní potíže. samozřejmě to souvisí i nedostatečnou přípravou útoku a následným postavení zakončujícího hráče. Bohužel v posledních 20 sekundách jsme zahrávali roh, kde došlo k neproměnění a následně po hrubé individuálně chybě při bránění  jsme obdrželi v poslední sekundě gól. Podobná situace se již stala v základní části, kdy jsem také inkasovali se závěrečným hvizdem (dohrávaný roh), je nutné, aby se kluci z takových to herních situací poučili, což se určitě stane.

Honzík Vitošek chtěl být zmíněn na netu, že dal velmi pěkný gól o víkendu. Tedy ano, Honzík Tuči Tučňák vsítil pěkným lobem z topu kruhu branku. Pochvala pro něho jako všem další hráčům SKS.

sestava: Větrovský, Šplíchal, Jelínek, Haken F, Toms/C, Petschat, Dvořáček, Plachý, Vitošek

činnost při defenzivě v čele s Aleškem Větrovským
Martin Plachý střílí gól

3. kolo nadstavby SKS-Bohemians 4:3

Ještě k obou zápasům s Rakovníkem a Bohemians, jak již bylo uvedeno výše, zatím se trápíme na pomalých površích se zakončením, respektive nedochází k ideální postavení zakončujícího hráče, či zakončení ní příliš důrazné. Na druhou stranu musíme zlepšit defenzivní činnost celého mužstva, když oba soupeři byli dohromady cca 12 v našem kruhu, není možné, abychom obdrželi 6 gólů.

sestava: Větrovský, Šplíchal, Jelínek, Haken F, Toms/C, Petschat, Dvořáček, Plachý, Vitošek

tahoun útočných akcí Pepa toms
Martin Jelínek a Honzík Vitošek

Jinak bych chtěl poděkovat a pochválit všechny hráče SKS za dosavadní práci a přístup, myslím, že je před nimi zdárná budoucnost.

Martin Plachý a Pepa Toms

Závěrem bych chtěl poděkovat panu Ing. Petrovi Jelínkovi za pořízení fotografií.

S pozdravem

Ludvík

 

Start a Conversation