„A“ muži – halová sezóna, ohlédnutí za F4

Poslední lednová neděle přinesla vyvrcholení domácí halové soutěže. Ve finále jsme nakonec podlehli TJ Litice Plzeň a v konečném pořadí jsme tak obsadili druhé místo. Letošní halová sezóna byla v době přestavby mužstva velmi obtížná, ale k tomu již byla napsán předchozí článek. Jsme rádi, že tato sezóna je již za námi, byla složitá, ale na druhou stranu nás posílila. Polovina kádru si zkusila hrát halovou extraligu, kdy navíc došlo k zapojení celé řady mladíků, což je výrazná investice do budoucna. Každopádně velmi zlepšený herní projev se projevil na TROPHY turnaji v hale v německém Mannheimu. Evergreenem letošní sezóny byla velká fluktuace hráčů – nemoc, zranění…apod., tedy kompletní jsem hráli až v posledním dvojkole základní části (SKS- SHK 11:2, SKS-TJ Litice Plzeň 4:3), což bylo na sehrání tristně málo.

Mohlo to být lepší v letošní halové soutěži? Ano, mohlo to být lepší v konečném pořadí, ale na druhou stranu s ohledem na tolik potíží v průběhu halové sezóny (jak herních, tak společenských …) tak si myslíme, že konečné umístění odpovídá realitě.

Po základní části jsme se umístili na 4. místě a tak v semifinále jsem se utkali s mužstvem Bohemians.

29.1.2023, hala SKS, semifinále

Bohemians – SK SLAVIA PRAHA 3:4 (1:2)

Góly: 1 x Lehovec, 2x Procházka, 1 x Vacek

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M., Lehovec, Procházka, Capouch, Plachý, Bodnár, Vacek, Babický, Dubina/C, Brzák, Mušinský

Zápas mělo SKS po celou dobu trvání utkání pod kontrolou. Bohužel došlo k vyloučení  – 2 x žlutá a 1 zelená – v rychlém sledu, a tak jsem část zápasu hráli ve dvou v poli. Toto se pak výrazně projevilo ve změně rytmu hry, kdy soupeř se tak dostal do zápasu. Utkání nás díky vyloučení  a naší neschopnosti v zakončení stálo zbytečně mnoho sil, což se nakonec ukázalo, vedlo fatální chyby v rozlosování F4, jako klíčové pro finálový zápas.

29.1.2023, hala SKS, finále

TJ Litice Plzeň – SK SLAVIA PRAHA 5:1 (1:0)

Gól: Vacek

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M., Lehovec, Procházka, Capouch, Plachý, Bodnár, Vacek, Babický, Dubina/C, Brzák, Mušinský

Upřímně po celý zápas jsme tahali za kratší konec. U všeho jsem byli později a celkově naše hra působila unaveným dojmem. Po sportovní stránce – soupeř vyhrál zaslouženě. Toliko by mohlo býti napsáno a bylo by to pravdivé, ale nikoli celé. Bohužel, vůbec nelze pochopit jak mohlo zodpovědné osoby v řízení soutěží přistoupit na tak nesmyslné rozlosování. Zatímco Litice měli cca 5-6 hodin odpočinku mezi semifinále a finále u SKS to bylo 1-2 hodiny. Tedy naprosto nefér podmínky. Pakliže zaslechnu od zodpovědného funkcionáře, že rozlosování F4 bylo dlouhodobě známé a nemuseli jsme skončit po základní části na 4. místě, pak toto není argumentace, neboť tím je tedy trestán vítěz základní části. Prostě tak trochu to bylo nepovedené jak celá halová soutěž. Je to však za námi.

Fotky použity z poháru (utkání s Pinoké).

S pozdravem

Ludvík, Stránský, Schilders, Derbal

Start a Conversation