Bee Happy! 4th International Youth Hockey Tournament – 52 dětí SKS na turnaji v Itálii –

Bee Happy!

4th International Youth Hockey Tournament

Riva del Garda – Italy

19 – 20 May 2018

O víkendu 19.-20. května se náš klub zúčastnil mezinárodního mládežnického turnaje v italském Riva del Garda.

Turnaje jsme se zúčastnili ve všech vypsaných kategoriích, tedy U10 mix, U12 dívky, U12 kluci, U14 dívky a U14 kluci.

V kategorii U10 se turnaje zúčastnilo nejvíce, celkem 16 smíšených týmů holek a kluků, kromě našeho ještě 11 italských, po jednom ze Švýcarska a Chorvatska a také 2 družstva Hostivaře. V této konkurenci vybojovaly naše děti skvělé 4-té místo, přičemž holky a kluci nastoupili v jednom společném družstvu vůbec poprvé. Tým byl veden Petrem Linhartem a Blankou Tomsovou.

V kategorii U12 dívky se turnaje zúčastnilo celkem 6 týmů (Slavia, 3 italské a 2 německé). Naše holky skončily v turnaji druhé, přičemž v prvním hracím dnu porazily pozdější vítězky z německého S.V.Höhenkirchen. Druhý den jsme však zaznamenali dvě remízy, které nás nakonec těsně (o jeden bod) odsunuly na druhé místo. Mužstvo bylo pod vedením Lukáše Lahody a v poledním zápase Václava Kvasničky.

Druzí v turnaji skončili také kluci v kategorii U12 a to dokonce mezi 12-ti družstvy (Slavia, 8 italských a po jednom z Německa, Švýcarska a Chorvatska). Mužstvo bylo složeno z ročníků 2006, 2007, a dokonce dvou hráčů narozených v roce 2008. Kluci předváděli po celý turnaj dobré výkony a působili velmi hokejovým dojmem. V posledním zápase porazili své vrstevníky z německého klubu Jeny, který se na turnaji prezentoval kompaktním a velmi hokejovým dojmem. Mužstvo bylo na turnaji pod vedením Františka Stránského.

Tým dívek, reprezentující Slavii v kategorii U14 nastoupil ve velmi mladém složení – většina děvčat hraje ještě o kategorii níže (tedy U12) a z celkem 11-ti hráček jich hned 7 bylo ve věku 11-12 let. Nastupovaly tedy proti soupeřkám o 2 roky starším, ale i tak podávaly výborné výkony a po většinu zápasů měly nad svými protivnicemi herní převahu. Chybělo pouze více proměněných příležitostí a tak nakonec po těsných porážkách (většinou o jeden gól) skončili v konkurenci 4 italských a 1 německého týmu na šestém místě. Holky byly vedeny Ajkou Mejzlíkovou.

Nejúspěšnějším týmem Slavie na turnaji tak byli kluci v kategorii U14, kteří v turnaji zvítězili. Této kategorie se zúčastnilo celkem 10 mužstev, kromě Slávie ještě 6 z Itálie a po jednom z Chorvatska, Německa a Švýcarska. Kluci po celý turnaj předváděli uvolněný, ale zároveň koncentrovaný hokej. Celkově působili jako tým, ale i po individuální stránce velmi hokejově, kde si vytvořili mnoho příležitostí k zakončení. Kromě jedné úvodní remízy pak kluci zaznamenali ještě 4 x výhru. Kapitán Marek Mušinský při předávaní ocenění, poděkoval v angličtině organizátorům za pěkný turnaj, což plně koresponduje se snahou vybudovat z SKS silný a sebevědomí klub ve střední Evropě. Mužstvo bylo složeno z kluků ročníků 2004,2005,2006. Tým byl veden Miroslavem Ludvíkem.

Ondřej Dvořáček navíc získal ocenění pro nejlepšího hráče turnaje v kategorii U14, kdy ocenění bylo vybráno z více jak 100 hráčů kategorie starších žáků.

Ještě bychom chtěli poděkovat všem, kteří se dané akce zúčastnili, ať již z řady trenérů: František Stránský, Alena Mejzlíková, Petr Linhart, Miroslav Ludvík, Lukáš Lahoda.Velmi bychom také chtěli poděkovat paní Lence Šmídové, která byl na turnaji oddílovou zdravotnicí. Z řad rodičů patří velké díky Blance Tomsové, Lence Šmídové, manželům Kvasničkovým, Gino Schildersovi, Martinu Šplíchalovi. Díky jejich pomoci nám tak ulehčili s organizací na místě turnaje, ubytování….atd.

Všechny Vaše/naše děti nás tak potěšily kvalitními a týmovými výkony a kromě sportovních zážitků si užily i nádherného prostředí, přírody i města Riva del Garda. Ty otužilejší pak absolvovali i krátkou koupel v ještě poměrně studeném jezeře Garda. Doufáme, že si turnaj všichni užili a těšíme se na další společné akce.

U12 kluci
U12 dívky

Společné turnajové akce dětí jsou nutné k jejich nejen hernímu, ale především sociálnímu rozvoji. Byli bychom rádi, kdyby děti (do 14 let) jezdily každý rok na podobné turnaje festivalového typu. Tímto bycho rádi poděkovali také výboru SKS, všem kteří se angažovali v zařizování tohoto turnaje, tedy především Martinovi Hanusovi a Martině Krábkové.

U14 dívky
U14 kluci

Petr Linhart nejen trénoval a staral se o děti, ale také fotil:
https://www.flickr.com/photos/161926802@N02/albums/72157669472411018

S pozdravem
Václav Kvasnička a trenéři SKS

mobilní doba – heslo wifi

 

Start a Conversation