Slavia dominuje Extralize. Náš cíl je titul, zní z kabiny.

Tým Slavia Praha se v aktuální sezóně Extraligy prezentuje jako nezastavitelná síla. S šesti odehranými zápasy a šesti výhrami, z toho jedna kontumačně, jsou hráči pod trenérem Ludvíkem na nejlepší cestě k úspěchu. Celkový počet vstřelených gólů dosahuje úctyhodných 38 (resp. 29), což svědčí o síle útočného arzenálu.

Nejlepší Střelec: Urbanec

Dominanci na hřišti podtrhují výkony nejlepšího střelce, Urbance, který se stal tváří týmu s 9 vstřelenými góly. Jeho nejvýraznější okamžik přišel v zápase proti Bolevci, kde zaznamenal hattrick, přivádějící přítomné fanoušky do varu. Urbanec se jasně dostává do herní pohody. Věříme, že jeho výkony budou však ještě gradovat.

Debut Dobeše

Zajímavým momentem této sezóny byl debut mladého talentu Dobeše, který v zápase proti Liticím poprvé oblékl dres Slavie v Extralize. Dobeš si vedl nadmíru dobře, a to i přesto že nastoupil na postu útočníka, který mu je poměrně cizí. V mládežnických týmech se totiž často objevoval na postu beka.

Náskok do Play-off

S úspěchem ve všech uplynulých zápasech si Slavia Praha již zajistila postup do play-off. Se zbývajícími čtyřmi zápasy do konce základní části mohou trenéři experimentovat s rotací hráčů a připravit se na klíčovou část sezóny.

Kontumační Výhra nad Bohemians 10:0

Výrazným okamžikem sezóny byla kontumační výhra Slavie nad Bohemians, která se do statistik propsala jako výhra 10:0, ačkoliv slávisté na hřišti svému soupeři podlehli. Bylo tak učiněno několik dní po zápase, kdy svou aktivní činností STK objevila porušení pravidel o střídavých startech hráčů týmem Bohemians.

Celková Dominance

Bilance 6 zápasů – 6 výher (resp. 5) svědčí nejen o síle útoku, ale také o pevné obraně, která obdržela pouhých 14 gólů. Tým Slavia Praha je nejen v čele tabulky, ale také ukazuje, že je favoritem pro vybojování mistrovského titulu. Velkým příslibem do budoucna je fakt, že k poslednímu dvoukolu nastoupila sestava hráčů, jejíž věkový průměr spadal pod věkovou hranici juniorů (20,55 let).

Očekávání do Konce Sezóny

S již zajištěným postupem do play-off a neohroženým postavením v tabulce, poskytl Šmíd svůj pohled na nadcházející utkání: „My jsme Slavia a rozhodně chceme pokračovat v nastoleném tempu. Doufám, že ještě zlepšíme naše dosavadní výkony, abychom si upevnili co nejlepší pozici do final 4. Jsme mladý a ambiciózní tým, který nerad prohrává, tudíž se budeme rvát o každý bod až do konce.“

S takovým odhodláním a ambicemi je jasné, že sešívaní hodlají udržet svou dominanci až do závěrečné fáze sezóny a získat mistrovský titul.

 

Start a Conversation