SLAVIA -DORCI, po základní části – postup do PLAY OFF

Probíhající základní část soutěže dorostenců bude ukončena až tuto neděli, nicméně již nyní je jasno, že SKS postoupí do semifinále. Ač nás trápí na jaře trápí poměrně rozsáhlá marodka a či školní absence, přesto s velmi mladým mužstvem jsme odehráli zajímavé zápasy. V poslední utkání proti Mnichovicím, jsme opět bohužel, nemohli nastoupit v plné síle, kdy absentovalo mnoho hráčů, ať již ze zdravotních školních důvodů. Přesto lze říci, že naši mladíci s tímto handicapem vypořádali a podávali poměrně slušné výkony. V neděli jsme tak nastoupili v nejmladší sestavě za poslední roky , kdy průměrný věk činil 15,15 let. Na semifinále se pokusíme být kompletní. Již z tohoto pohledu je nedělní výkon příslibem. Proti všem soupeřům z F4 jsem nastupovali na jaře  s nejmladším věkovým průměrem, ve všech zápasech to byl ze strany SKS poměrně dobrý hokejový výkon. Mladíci učinili za tuto sezónu velký výkonnostní vzestup (vše má svůj čas a u každého je to individuální), chceme se hokejem bavit a být mezinárodně konkurenceschopní. To je náš cíl, kdy hráči tvořící gró dorosteneckého mužstva byla vychovávána metodikou Horsta Weina. Chceme být úspěšní.

Sokol Kbely – SK SLAVIA PRAHA    0:23 (0:9)

Góly:  7x Toms, 6 x Mušinský, 4 x Šmíd, 3 x Macek, 2 x Formandl, 1 x Stoklas

Sestava: Papírek/G, Jelínek M., Gerold, Haken F., Grebenjuk M., Stoklas, Kožich, Mušinský/C, Šmíd, Formandl, Toms, Jarolím, Remiš, Macek

Omluveni/Neno: Plachý, Dobeš, Grebenjuk D./G,

K zápasu lze říci toliko. Jsme rádi, že na těžkém terénu hráči SKS předvedli poměrně zajímavý kolektivní a koncentrovaný výkon, na druhou stranu je nutno objektivně uvést, že se domácím až tolik příliš nedařilo.

SK SLAVIA PRAHA – Mnichovce  1:2 (1:0)

Gól: Kožich

Sestava: Papírek/G, Jelínek M., Haken F., Grebenjuk M., Stoklas, Kožich, Mušinský/C, Šmíd, Toms, Macek, Kindl T., Dobeš, Grebenjuk D./G

Omluveni: Plachý, Remiš, Jarolím, Gerold, Formandl

K zápasu lze následující. K absencím je také nutno uvést Fandu Tomse, který nastoupil se sebezapřením, až na druhý poločas. Dále poprvé za dorce nastoupili naši mladíci z nižších kategorií Tomáš Kindl a Denis Grebenjuk. Určitě za zmínku je nutné zmínit návrat Jirka Dobeše, kdy po více jak jedno měsíční pauze způsobené zraněním, se vrátil v týdnu zpět na hřiště. Jak již bylo řečeno výše, mužstvo podalo dobrý kolektivní výkon. SKS vychovává rozdílové hráče a vedle těchto výrazných individualit postupně rostou další mladíci. Samozřejmě, s ohledem na věk, nás trápilo zakončení mnoha šancí, ale to bylo způsobeno částečně věkem hráčů, či dobrým výkonem soupeřova brankáře. Dalším na čem chceme zapracovat do semifinále, je variabilita rozehrávky, ale s návratem starších hráčů lze očekávat v tomto směru také výraznější změny. Ještě je nutné podotknout, že Tomáš Kindl, ač nastoupil poprvé za starší kategorii ,dostal se do několik šancí (na jejich proměnění má ještě čas).

Na zápas nás přišli kluky povzbudit dvě velmi výrazné bývalé opory našich řad Ondřej Dvořáček a Petr Kindl. Rádi jsem je viděli. Přijďte zas!

S pozdravem

Ludvík, Stránský, Kožich

Start a Conversation