U15 kluci, první jarní dvě kola

SKS U15 po návratu z přípravných zápasů z Norimberku  odehrála další dvě kola soutěže straších žáků. Tentokráte U15 zajela do Rakovníka a doma pak hrála s Mnichovicemi. U obou zápasů jsem byl s herním projevem spokojen.  Došlo oproti podzimu zlepšení v celoplošném pojetí hry, v razanci nahrávek a rychlosti přechodu do útoku. Ač například zápas v Rakovníku výsledkově vůbec nevyšel, odjížděl jsem s dobrým pocitem.

SKS, U15 před zápasem s Mnichovicemi

Rakovník – SKS,30.3.2019, 6:0 (4:0)

Výsledek je sice krutý, ale ten mě v této kategorii příliš nezajímá. Kluci hráli oproti podzimu rychleji a sebevědoměji, kdy přidali v razanci nahrávek a v roztažení hry. Jelikož se v Rakovníku před zápase rozbilo kropení, hřiště bylo suché a velmi pomalé. Rakovník tak zvolil taktiku bránění v 8 hráčích v kruhu a vyražení k brejkům. Samozřejmě, že věkově na to nemáme, abychom přitvrdili v oblasti útočného pásma a dávali větší důraz na centry při přehuštěném prostoru na velmi pomalém a náročném terénu. Pakliže se soupeř dostal do našeho kruhu až v 9 minutě a hned vsítil gól a o tři minuty tam byl opět a opět goĺovou nadílkou, pak se těžko hraje i zkušenějším hráčům. Nicméně obdržené gól jsou také důsledkem nedostatečného obsazování a důrazu v defenzivním kruhu. Pakliže soupeř má takovou to produktivitu, vyhrál zaslouženě a jemu třeba pogratulovat.

Sestava:

Větrovský/G, Remiš, Jelínek, Šplíchal, Haken F., Kindl, Petschat, Tichončik, Mušinský, Šmíd, Haken T., Toms/C, Plachý, Vitošek

Omluven: Dvořáček

RAK-SKS,30.3.2019, U15

SKS- Mnichovice, 6.4.2019, 8:0 (4:0)

Góly: Haken T. 2x, Vitošek 1 x, Mušinský 2x, Plachý 2x, Haken F. 1x

Slavističtí hráči navázali na poměrně dobrou celoplošnou hru z předchozího utkání s Rakovníkem, kdy přidali také efektivitu. V tomto utkání se však zlepšila také koncentrace, rozvinutější kolektivní pojetí. Prvních 20 minut bylo ze strany SKS velmi dobrých (nejlepší za sezónu). V průběhu hry čišela z hráčů SKS radost, kdy se bavili již samotnou hrou. Je samozřejmě mnoho věcí, které je nutné zlepšit, ale jdeme krok za krokem. V tomto utkání již nenastoupil Josef Toms,  který byl vytažen do družstva mužů SKS.

Tomáš Haken

Sestava:

Větrovský/G, Remiš,  Šplíchal, Haken F., Kindl,  Tichončik, Mušinský, Šmíd, Haken T., Dvořáček, Plachý, Vitošek/C

Omluveni:

Petschat, Jelínek

Děkuji také rozhodčím Radkovi Škardovi a Janu Brzákovi za dobře odpískaný zápas.

Za pořízení fotografií děkujeme také Ing. Petrovi Jelínkovi.

S pozdravem

Ludvík, Stránský

Kapitán Jan Vitošek
Martin Plachý odehrál velmi dobrý zápas

Filip Haken a Petr Kindl

Start a Conversation