Soustředění dívek 2018, Malá Skála

K létu mladých sportovců a sportovkyň neodmyslitelně patří soustředění. Naše slávistické holky letos absolvovaly již PÁTÝ ročník soustředění na Malé Skále. I když jsme tentokrát změnily zázemí – z penzionu Jizera jsme se přesunuly do hotelu Kavka – moc se nám tam líbilo.

V termínu 5. – 10. 8. 2018 proběhla souběžně soustředění „malých“ (kategorie U10 a U12) i „velkých“ holek (kategorie U15).

Cestu jsme již tradičně absolvovaly po kolejích, což je pro holky vždy příjemné zpestření a hlavně mají dostatek času sdělit si všechny důležité věci, které se do té doby o prázdninách udály. Začínají jim zde i první „povinnosti“, kdy starší pomáhají mladším, hlídají je při přestupování, pomáhají jim s bagáží a navazují tak sociální vazby s nováčky na našem soustředění.

A co všechno bylo náplní krásných šesti dnů?

Každé dopoledne jsme se kromě trénování obratnosti, rychlosti a vytrvalosti, věnovali i posilování a samozřejmě nácviku hokejových dovedností – vše samozřejmě podle jednotlivých věkových kategorií. Odpolední program byl převážně věnován doplňkovým sportům (funky, košíková, kopaná, piškvorky), kompenzačním cvičením a v bohaté míře jsme v těchto parných dnes využívali i lákavou nabídku hotelového bazénku.

Samozřejmě nesměl chybět již tradiční výšlap na skalní hrad Vranov – Pantheon nebo ochutnávka místní zmrzliny. Starší holky si letos užily i sjíždění řeky Jizery na kánoích, z Malé Skály do Dolánek, a zpáteční cestu na koloběžkách. Mladší zase pěší výlet a koupání v Jizeře.

Večerní program probíhal společně na krásné terase s výhledem na Pantheon. Bavili jsme se malováním triček, zpíváním s kytarou, scénkami a hrami.

Den před odjezdem domů byl věnován soutěžím – jak jednotlivců, tak týmů. Za výkony a bojovnost byla všechna děvčata náležitě odměněna drobnými dárky a nějakou tou sladkostí.

Soustředění se letos účastnilo rekordních 42 dívek. Dle odezvy se všem líbilo, z čehož máme my trenéři největší radost.

DĚKUJI všem zúčastněným trenérům – Tereze Mejzlíkové, Martinu Capouchovi, Báře Žaludové, Jéňovi Urbancovi, Rendě Capouchové a Adéle Mejzlíkové (která plnila též funkci zdravotníka). Za doprovodný servis a fotodokumenta ci taktéž velké díky Zdeňce Harapesové.

Zvláštní poděkování patří Městské části Praha 10. Díky jejich podpoře měly děti naše soustředění pestřejší a kvalitnější.

Alena „Ajka“ Mejzlíková – trenérka mládeže SKS

 

Další fotografie ze soustředění:

Start a Conversation